Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kobierzynie

„..Bóg nie mógł być wszędzie,

więc stworzył Babcię i Dziadka…”

Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto ważne dla wszystkich. Nie tylko dla dzieci, ale także dla Babć i Dziadków.

W Szkole Podstawowej w Kobierzynie, jak każdego roku, Dzień Babci i Dziadka to ogromne przedsięwzięcie. Obchodzony jest z dużym zaangażowaniem i rozmachem. W tym roku Uroczystość Dnia Seniora odbyła się 24 stycznia. Zaproszeni goście Babcie i Dziadkowie, zjawili się punktualnie o 11.30. Swoją obecnością zaszczycił również Ksiądz proboszcz prałat Czesław Górka. Nie zabrakło też mieszkańców - Seniorów Kobierzyna.

Po przywitaniu przez panią dyrektor Krystynę Bajorek, tradycyjne spotkanie rozpoczęło się zaprezentowaniem Jasełek.  W pięknej, bożonarodzeniowej scenerii uczniowie klas I – III przedstawiły historię narodzenia Jezusa. Magiczną atmosferę wprowadzały świąteczne piosenki, tradycyjne kolędy i pastorałki. Uczniowie klas starszych uatrakcyjniali występ grą na rozmaitych instrumentach.

Z kolei dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wzruszające życzenia dla Babć i Dziadziusiów, upiększone czułymi wierszykami i wesołymi piosenkami.

Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim. Dzieci z ogromna ekspresją i zaangażowaniem odgrywały role. Dziadkowie z dumą i rozczuleniem patrzyli na swoje wnuczęta i wtórowali im śpiewem. Później wszystkie dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadziom upominki – śliczne kalendarze ze zdjęciami wnuków. W ten sposób dziadkowie przez cały rok będą wspominać cudowne chwile spędzone razem, w oczekiwaniu na następny rok.

Był to wyjątkowa chwila integracji dzieci ze swoimi dziadkami, czas łączności między pokoleniami, łączności, ale bez telefonów i świata wirtualnego. Towarzyszyła mu atmosfera wzajemnego ciepła i bliskości.

W tym szczególnym dniu, życzymy wszystkim naszym drogim Babciom i  Dziadziusiom długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha, satysfakcji z wnuków oraz spełnienia wszystkich marzeń. Wielu wspaniałych chwil w gronie najbliższych z należytym szacunkiem i miłością.