Kocham mocno Babcię, Dziadka.
To nie żarty moi mili.
Dzisiaj im życzenia składam.
By sto latek jeszcze żyli!

W Szkole Podstawowej w Kobierzynie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych i przedzkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 20 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.

W pięknie udekorowanej sali dzieci starsze przedstawiły jasełka, przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca, a dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami  tejże placówki.