Początki nie takie straszne - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Kalendarz roku szkolnego 2016/2017 wskazuje, że szkoła rozpoczyna się dokładnie w czwartek 1 września. Jednak już na wstępie możemy pocieszyć uczniów, że prawdziwa nauka zacznie się dopiero cztery dni później. Pierwszy dzień miesiąca przeznaczony jest z reguły na kwestie organizacyjne i uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Jeśli 1 września to czwartek, to siłą rzeczy następnego dnia wypada piątek -  ten z kolei przeznaczany jest co roku na przedstawienie uczniom zasad oceniania i wymagań przedmiotowych. A po piątku już upragniona sobota...

I choć na początku roku uczniowie promienieją entuzjazmem, to zapał przemija wraz z kolejnymi dniami ciężkiej pracy. I właśnie po to istnieją dni ustawowo wolne. Pozwalają na nabranie sił i regenerację zmęczonych mózgów. Kalendarz roku szkolnego 2016/2017 przedstawia się naprawdę obiecująco - wolne od szkoły będą aż 174 dni.

Ale miejmy nadzieję, że nasze dzieciaki nie będą z niecierpliwością czekać na wolne tylko cieszyć się tym co będzie działo się w szkole :) A naprawdę będzie się działo dużo dobrego.

Drody uczniowie i przedszkolaki,

rozpoczęliście nowy rok szkolny 2016/2017. Chcemy by był dla Was pełen pozytywnych doświadczeń w odkrywaniu świata i rozwijaniu własnych talentów. Życzymy Wam dobrych ocen, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, wspaniałych szkolnych przyjaźni oraz ciekawych zajęć w przyjemnej szkolnej atmosferze. Szcególne ciepłe życzenia kierujemy do dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole i przedszkolu. Niech radość towarzyszy Wam każdego dnia zajęć szkolnych i przedszkolnych.

Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne.