Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni (14.04.2016r.)

Dnia 14 kwietnia odbyła się kolejna szkolna wycieczka tym razem do Kopalni Soli w Bochni, w której brały udział najmłodsze dzieci z naszej szkoły tj. oddział przedszkolny i klasy 1-3. Dzieci przeszły piękną trasą zagłębiając się w historię kopalni i poznając tajniki wydobywania soli kamiennej od początku istnienia kopalni aż po czasy współczesne. Pomocni w tym byli przyjaciele - przewodnicy rozlokowani w różnych zakamarkach kopalnianych korytarzy, którzy opowiadali w ciekawy i przystępny dzieciom sposób historię soli kamiennej, powstania kopalni, jej rozbudowy, a także różnych sposobów wydobywania soli przedstawianych na projekcjach multimedialnych. Kolejnym punktem wycieczki było zejście po 307 schodach na głębokość aż 334 metrów pod powierzchnie ziemi, gdzie na dzieci czekała duża przestrzeń do zabawy i krótkie, ale za to treściwe zajęcia ze Skarbnikiem strzegącym kopalni. Na zakończenie wycieczki odbyły się pamiątkowe zakupy oraz pamiątkowe zdjęcie grupowe przy pierwszej maszynie użytej w kopalni.