PRZEDSZKOLNA CUKIERNIA

Dnia 12 lutego 2016 roku nasza przedszkolna sala zmieniła się w pracownię cukierniczą. Wraz z przedszkolakami krok po kroku zostały omówione potrzebne na ten dzień sprzęty gospodarstwa domowego oraz niezbędne produkty do przygotowania słodkich przysmaków.

Po krótkiej pogadance oraz demonstracji przystąpiliśmy do przygotowywania ciasta na gofry. Podczas gdy ciasto w naczyniu gęstniało od przybywających składników nagrzewały się dwie potrzebne tego dnia gofrownice. Kiedy przedszkolaki doszły do wniosku że do ciasta zostały dodane wszystkie potrzebne produkty jedna z nauczycielek przystąpiła do ich pieczenia.

Jak wszystkie gofry były piękne i rumiane każde dziecko otrzymało po jednym na swój talerzyk i miało możliwość położenia na niego takich składników i przysmaków jakie najbardziej lubi.

Radości i uśmiechom nie było końca, w końcu nie każdego dnia dzieci w przedszkolu mają być możliwość cukiernikami! Uśmiech