Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada świętowaliśmy XIII edycję Światowego Dnia Tabliczki mnożenia. Celem tej corocznej akcji jest rozpowszechnianie królowej nauk - matematyki i wdrażanie uczniów do uczenia się jej poprzez zabawę. Dzieci na początku pracowały w swoich grupach klasowych, gdzie rywalizowały o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Rozwiązywały przy tym karty pracy o zróżnicowanym poziomie trudności. Kolejnym etapem świętowania było odwiedzanie kolegów z innych klas i odpytywanie ich z tabliczki mnożenia. Najwięcej radości uczniom sprawiła jednak możliwość odpytania nauczycieli i rodziców. Odwiedzony został także oddział przedszkolny - ku zaskoczeniu wszystkich, oni również byli znakomicie przygotowani. Wszyscy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na zadane im pytania otrzymywali odznakę Mistrza Tabliczki Mnożenia.