Wycieczka szkolna - Województwo Świętokrzyskie

Dnia 24 maja klasy młodsze wraz z oddziałem przedszkolnym wyjechały na wycieczkę, aby zwiedzać województwo świętokrzyskie. Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Królewski w Chęcinach.
Został on wzniesiony na przełomie XIII i XIV w. z inicjatywny Wacława II króla Czech i Polski. Pani przewodnik oprowadziła uczniów po zamku pokazując jak w dawnych czasach żyło się na dworach królewskich. Następnie wszyscy udali się do zabytkowej kamienicy „Niemczówki”, gdzie uczniowie mogli zobaczyć Zbrojownię, Salę Wielką oraz podziemia, w których powstała Muzealna Izba Pana Wołodyjowskiego. W jaskini uczniowie mogli zobaczyć kominy krasowe, różnego rodzaju nacieki jaskiniowe, stalagmity i stalaktyty, namuliska jaskiniowe, skamieniałości organizmów. Kadzielnia robi wrażenie nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz. Wśród wapiennych skał ukryta jest niezwykła siatka jaskiń ukazująca bogactwo zjawisk krasowych, niestety wiele z nich wciąż jest niedostępna dla turystów.
Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem tego dnia był park rozrywki Sabat- Krajno. Jest to największy Park Miniatur w Polsce, zawierający aż 60 miniatur z całego świata. Oprócz parku miniatur, uczniowie mogli spróbować swoich sił w parku linowym, spożytkować resztę energii na dmuchańcach i innych atrakcjach zapewnianych przez lunapark, a na końcu przeżyć niesamowite doświadczenia w kinie 6D.
Serdeczne podziękowania za organizację tej niezapomnianej wycieczki kierujemy w stronę pani Edyty Kielbasy oraz pań Anny Kajpust-Dołowackiej, Katarzyny Chmury, Edyty Milewskiej oraz Doroty Jarmuły bez których zwiedzanie tego dnia byłoby niemożliwe.
To był bardzo fajny dzień, spędzony w znakomitej atmosferze pod patronatem fantastycznej pogody.