DZIEŃ PSZCZOŁY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM.

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół.
Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.
Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu. Ponadto wykonały piękne prace plastyczne.