Sprzątamy dla Polski

Dnia 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się uczcić Międzynarodowy Dzień Ziemi, a jednocześnie zaakcentować udział w ministerialnej akcji „Sprzątamy dla Polski”.
Przez cały dzień wszystkie klasy zaopatrzone w worki na śmieci i rękawiczki wychodziły pojedynczo w różne części naszej wsi, aby ją posprzątać. Celem akcji „Sprzątamy dla Polski”, którą swoim patronatem objęło ministerstwo jest troska o naturalne środowisko swojej najbliższej okolicy i przede wszystkim kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
Podczas takich corocznych akcji nasi uczniowie uświadamiają sobie, jak destrukcyjne dla naszej planety jest zanieczyszczanie środowiska. Dzięki temu również uczą się szanować przyrodę, dbać o jej dobro, a wysiłek, który wkładają później w sprzątanie choćby wsi, w której mieszkają procentuje tym, że w mniejszym stopniu zanieczyszczają środowisko i myślą dwa razy zanim wyrzucą papierek na ziemię.