XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W naszej szkole koordynatorami tej akcji była p. Katarzyna Tracz oraz p. Katarzyna Olszówka. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas.

W tym roku nastąpiło  połączenie lekcji w-f z matematyką!– nic prostszego, rozgrywki sportowe połączone z rozwiązywaniem przykładów przyniosły wiele radości i satysfakcji naszym uczniom. Podczas rywalizacji uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, a przy tym popisać się umiejętnością posługiwania się tabliczką mnożenia w różnych sytuacjach. Wrażeń i emocji nie brakowało, współzawodnictwo o punkty podnosiło tylko temperaturę turnieju. W tegorocznej akcji wzięli również udział młodsi uczniowie z klas trzecich rozwiązując tego dnia rozmaite zadania związane z tabliczka mnożenia.

Dodatkową atrakcją był spacer uczniów naszej szkoły po okolicy w celu odpytywania napotkanych ludzi.

Ten dzień przyniósł wiele emocji i pozwolił sprawdzić jak biegli w tabliczce mnożenia są nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także nauczyciele i okoliczni mieszkańcy. Takie nieoczekiwane odpytywanie na pewno nie jednemu przyspieszyło akcję serca, jednak wszystkim poszło śpiewająco.

Gratulujemy wszystkim MISTRZOM tabliczki mnożenia!