Rajd rowerowy do Odporyszowa

9.09.2022 roku nasza szkoła podjęła pierwszą inicjatywę związaną z ogólnopolską akcją „Odblaskowa szkoła”. Nasi uczniowie swoimi rowerami wyruszyli na rajd rowerowy w podróż do Odporyszowa, zaznajamiając się po drodze z przepisami ruchu drogowego i zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Na szczęście pogoda sprzyjała.

Ubrani w kamizelki odblaskowe mieli do pokonania około 10 km w jedną stronę. Droga minęła im przyjemnie i szybko. Podziwiając widoki okolicznych wiosek, z uśmiechami na twarzy dotarli na wyznaczone miejsce. Czekał tam na nich aspekt duchowy, bowiem
w Odporyszowie trwa odpust ku czci Matki Bożej. Nie pozostało więc nic innego, jak wejść do kościoła i pokłonić się Królowej. Po wyjściu z sanktuarium nasi uczniowie postanowili skorzystać z wystawionych kramów i zakupić sobie drobne pamiątki, choćby miały to być tylko odpustowe cukierki. Następnie wszyscy udali się do pobliskiej stadniny koni, aby podziwiać te piękne, czterokopytne, dostojne zwierzęta.

Droga powrotna również minęła bezpiecznie, przyjemnie i szybko. Po okresie pandemii, w końcu mogliśmy wrócić do naszej corocznej tradycji wrześniowego rajdu rowerowego do Odporyszowa, a uczniowie mogli sprawić sobie przyjemność i zrobić coś dla ducha, tak zgoła odmiennego od siedzenia przed ekranem komputera i telewizora. To było miłe piątkowe popołudnie, które na pewno zapadnie w pamięci naszych uczniów na długo.