Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem. Dostrzegam serce              w dziecku i dziecko w sercu.

Janusz Korczak

1 września w Szkole Podstawowej w Kobierzynie radośnie rozbrzmiał pierwszy dzwonek, a szkoła ożywiła się dziecięcym gwarem i wypełniła wakacyjnymi wspomnieniami. Po dwóch miesiącach odpoczynku, podczas których z pewnością nie zabrakło niesamowitych wrażeń, pełni radości i pomysłów – wracamy do szkoły. Mamy nadzieję, że wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście gotowi na kolejne miesiące nauki.

Inaugurację rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Łukowej. Zaraz po niej Uczniowie zostali powitani w szkole i zapoznani z nauczycielami.

Dla Uczniów pierwszej klasy jest to szczególny czas – początek drogi szkolnej. Od tej chwili zostaniecie na osiem lat uczniami naszej szkoły. W nową rzeczywistość szkolną wkraczają również Uczniowie klasy IV. Wierzymy, że II etap edukacji będzie dla Was czasem niezwykłych przygód z nauką. Dla Uczniów klasy ósmej rok szkolny 2022/2023 jest ostatnim w murach tej szkoły. Trzymamy kciuki, abyście zdobyli wysokie oceny, satysfakcjonującą ilość punktów na egzaminach oraz dostali się do wymarzonych szkół średnich.

Wszystkim Uczniom życzymy samych wspaniałych chwil. Jesteśmy przekonani, że odniesiecie mniejsze lub większe sukcesy edukacyjne. Przede wszystkim życzymy, abyście każdego dnia byli wytrwali w dążeniu do obranych celów, budowali pewność siebie, przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, odkrywali swoje pasje i ciekawość świata, która w Was drzemie, a cały rok szkolny przebiegał Wam bez przeszkód.

My, nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei. Nadziei na to, że czas spędzony w naszej szkole stanie się dla Uczniów furtką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełniania marzeń. Zapewniamy, że zawsze będziemy dla Uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, ale także zdobywania cennych doświadczeń. Wszyscy razem – Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice – powinniśmy zadbać, aby szkoła była oparta na dialogu, wzajemnym szacunku, współpracy i rozwiązywaniu problemów. Aby była miejscem bezpiecznym, otwartym, życzliwym. Tylko w takich warunkach damy Uczniom możliwość rozwoju i możliwość stania się świadomymi siebie, szczęśliwymi ludźmi.

Ufamy, że rok szkolny, który właśnie się rozpoczął, będzie dobry i owocny dla wszystkich.