Dyżur wakacyjny

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, równolegle z rozpoczęciem się półkolonii dla dzieci klas starszych, rozpoczął się dyżur wakacyjny dedykowany dzieciom z oddziału przedszkolnego. Skromna, a zarazem liczna grupa -15 przedszkolaków – przeżyła bardzo intensywnie pierwszy miesiąc wakacji.

Pierwszy, bardzo upalny tydzień, upłynął pod znakiem zabaw na zewnątrz, malowania farbami, zabaw i gier zespołowych, doświadczeń fizycznych. W tym tygodniu dzieci przygotowały również lody dla ochłody, które później ze smakiem zjadły. Każdego dnia dzieci rozwijały także swój talent twórczy i wyobraźnie wykonując prace plastyczne – bardziej i mniej skomplikowane.

W drugim tygodniu dzieci wcieliły się w ogrodników i posadziły swoje… skarpetki ! Konkretnie rzecz ujmując, nasionka wbite w skarpetki        i wsadzone w ziemię, z których wyrosły piękne rośliny – miejmy nadzieję, że zakwitną na rozpoczęcie roku szkolnego i będą cieszyć nasze oczy jeszcze przez długi okres czasu. Pogoda pozwoliła chodzić również na spacery i podziwiać piękną przyrodę, która rozbujała się na dobre przez ciepły okres wakacji. Przedszkolaki puszczały bańki mydlane na zewnątrz, a nawet jednego dnia uczestniczyły w ognisku, podczas którego piekły i spożywały pyszne kiełbaski. Nie zabrakło wielu prac plastycznych, nawet takich, które zostały wypieczone później                 w mikrofalówce.

W trzecim tygodniu po raz kolejny dzieci zamieniły się w kucharzy i tym razem piekły pyszne babeczki i wykonywały tęczowe galaretki, które później lądowały w ich małych brzuszkach. W dalszym ciągu tworzyły piękne, kolorowe prace plastyczne przywołujące wakacje, oraz bawiły się w fizyków i uczyły się zależności między różnymi zjawiskami. Zdarzyło im się także ozdobić kostkę przed budynkiem szkoły kolorowymi rysunkami. Nie brakowało też spacerów i mnóstwa powodów do uśmiechu i dobrej zabawy.

Czwarty tydzień rozpoczął się urodzinami jednego z naszych milusińskich podopiecznych, oraz mocno zaznaczył się pod znakiem prac plastycznych, które swoją formą mocniej niż dotychczas nawiązywały do tematyki wakacyjnej. Czwarty tydzień zakończony został                  z przytupem – zabawami z wodą na naszym szkolnym dziedzińcu, które bardzo przypadły do gustu przedszkolaczkom. Śmiechów i żartów nie było końca.

Ostatni – piąty tydzień dyżuru przebiegł na zabawie, po raz kolejny kucharzeniu, ale również na robieniu porządków w sali, po intensywnych 5 tygodniach. Nie było też odstępstw od wykonywania prac plastycznych, tak bardzo ważnych dla rozwoju motorycznego dzieci. Dyżur zakończony został imprezką urodzinową, połączoną z dyskoteką, balonową piniatą oraz seansem filmowym z chrupiącym popcornem. To było bardzo pracowite, ale też owocne 5 tygodni.