Wycieczka do Pacanowa.

W dniu 14.10.2021 r. odbyła się wycieczka do Pacanowa. W wyciecze wzięli udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Podroż do Pacanowa została wynagrodzoną piękną pogodą i ciekawymi przeżyciami w świecie bajek.

Europejskie Centrum Bajki to obiekt przeznaczony dla dzieci, w którym znajduje się biblioteka z księgarnią, sala kinowa i teatralna oraz sala warsztatowa. Dzieci miały ogrom wrażeń podczas zwiedzania obiektu.

Na początku dzieci odwiedziły „Bajkowy Świat”, w którym odkrywali znane już im bajki jednocześnie poznając nowe ciekawe historie, rozwiązywali zagadki, a także mieli możliwość oglądania bajek, takich jak „Zaczarowany ołówek”, „Przygody Koziołka Matołka”. Następnie grupa wzięła udział w warsztatach, pt. „Łyżka Miodu”, w których miały możliwość poznania nazw pszczół, ich podział oraz charakterystykę oraz poznania jak wygląda ich ciężka praca w ulu. Dzieci wspólnie z prowadzącą od podstaw złożyli domek pszczół i omówili strój i narzędzia pszczelarza. Dzieci mogły skosztować różnych rodzajów miodów. Po warsztatach dzieci udały się do „Małego Teatru”, w którym oglądali spektakl o „Małej Syrence” przedstawiony za pomocą marionetek.

Ostatnim elementem wycieczki była zabawa dzieci w „Parku Akademii Bajki”, gdzie dzieciaki mogły szaleć na ogromnym placu zabaw, zobaczyć Mini Zoo, jednocześnie świetnie się bawić. Dzieci w Europejskim Centrum Bajki mogły liczyć na liczne atrakcje. Mogły tam w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zagłębić wiedzę na temat różnych bajek i baśni.