Oficjalnie witamy nasze wspaniałe PIERWSZAKI!

14 października był w tym roku dniem pełnym wrażeń. Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej oficjalnie przyjęliśmy w poczet naszej szkolnej społeczności uczniów klasy I: Gabrysię, Lenę, Milenę, Nadię, Alexa, Kacpra i Tomasza. Zanim jednak odbyło się tradycyjne pasowanie na ucznia za pomocą gigantycznego ołówka, przejęte, ale odważne pierwszaki zaprezentowały nam, czego już się w szkole nauczyły. To był wspaniały popis deklamacji i śpiewu, wzbogacony o elementy scenicznego ruchu. Pierwszoklasiści wykazali się także znajomością historii i geografii Polski oraz wysoką świadomością patriotyczną. Wychowawczyni, pani Edyta Kiełbasa, pękała z dumy, wzruszeni rodzice utrwalali te wspaniałe chwile dla przyszłych pokoleń, a starsi koledzy nucili po cichu przywołane z głębin pamięci słowa piosenek, zwłaszcza tej o kredzie, która skacze po tablicy. Gdy na scenie pojawiła się p. Dyrektor, atmosfera zrobiła się podniosła i uroczysta. W obecności pocztu flagowego najmłodsi uczniowie przyrzekali: być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz uczyć się kochać ojczyznęPo ślubowaniu pierwszaków na scenie pojawili się ich rodzice – oni także złożyli uroczystą przysięgę, że będą pamiętać, że dziecko jest wspaniałym darem, słuchać uważnie o czym mówi, cenić w dziecku to, co w nim najlepsze oraz kochać je i wspierać. Po symbolicznym pasowaniu na ucznia dumni pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy poświadczające, że są już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kobierzynie oraz sympatyczne maskotki – przytulanki, a od rodziców – słodkie upominki.   Wielki finał uroczystości uświetniła swą deklamacją nasza p. Dyrektor – gratulujemy wspaniałej pamięci!

Życzymy naszym wspaniałym pierwszoklasistom, aby nigdy nie zapomnieli, że nauka może być fascynującą przygodą!!! Niech na drodze po wiedzę i wykształcenie nie zagubią tej radości i entuzjazmu, które widzieliśmy dzisiaj na ich twarzach. Rodzicom obiecujemy, że otoczymy ich pociechy serdeczną troską i wspierać będziemy w samodzielności – tak w działaniu, jak i w myśleniu.