Niezwykły gość na Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

14 października to szczególnie ważna data w kalendarzu szkolnych uroczystości – tego dnia świętujemy przecież Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku akademia w naszej szkole miała jednak niezwykły charakter, ponieważ dzięki klasom V i VI, wokalnie wspieranym przez artystów
z klas młodszych,  wyruszyliśmy w daleką podróż z Małym Księciem.

Wspólnie z bohaterem powiastki filozoficznej Antoine'a de Saint - Exupéry'ego poszukiwaliśmy prawdziwego przyjaciela. Na scenie pojawiali się więc kolejni kandydaci, a nasz Książę ciągle był samotny. Lekarz nie miał dla niego czasu, aktorka była zbyt zajęta sobą i swoją karierą, kibiców interesowało tylko to, za kim jest, policjant – służbista -  nie zainteresował się samotnym dzieckiem, bo przecież nie był z wydziału do spraw nieletnich, a akwizytorka w swojej przepastnej torbie znalazła tylko garnki. Z minuty na minutę nasz Mały Książę był coraz bardziej smutny i zrezygnowany… Aż wreszcie spotkał szkolną wycieczkę pod wodzą uroczej nauczycielki. Jak nietrudno się domyśleć, to właśnie ona, przy radosnym wtórze dzieciaków – zaproponowała mu przyjaźń, pomoc i wsparcie. Szczęśliwy Książę, brawurowo zagrany przez Kacpra, przy dźwiękach piosenki Wszystkie dzieci nasze są radośnie opuścił scenę wraz ze swoimi nowymi, szkolnymi towarzyszami.  Pozostawił publiczność z niewypowiedzianym, ale jasnym przesłaniem: szkoła jest wspólnotą, w której znajdujemy najlepszych przyjaciół.

A potem były życzenia, kwiaty i piosenki, kierowane przez odświętnie ubranych uczniów nie tylko do Dyrekcji i nauczycieli, ale do wszystkich pracowników szkoły.  Głos zabrała także przewodnicząca komitetu rodzicielskiego, p. Agnieszka Zięba, która w pięknych słowach podziękowała P. Dyrektor i nauczycielom za pracę i serce, wkładane w edukowanie
i wychowywanie młodego pokolenia. Zrobiło się miłe i serdeczne zamieszanie, zewsząd słychać było głosy wdzięcznych uczniów, zadowolonych rodziców i wzruszonych nauczycieli.    Prowadzący uroczystość Martyna i Dominik szybko jednak zapowiedzieli  część II i zaprosili na scenę najmłodszych kolegów i koleżanki – pierwszoklasistów. Uroczystość oficjalnego przyjęcia ich w poczet szkolnej społeczności warta jest jednak naszym zdaniem odrębnego artykułu, który  ukaże się już wkrótce.

Za przygotowanie wspaniałej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy:

p. Annie Motyce i Asi, Julce i Gabrysiowi z kl. VI oraz Gabrysi, Julce, Martynie, Patrycji, Dominikowi, Kacprowi, Karolowi i Kubie z kl. V.

Oprawa muzyczna: zespół pod kierunkiem p. E. Milewskiej w składzie: Antosia, Emilka, Julka Sz., Julka W., Lilka, Maja, Martyna i Kacper.

P. S. Taki fantastyczny zespół zasługuje na swoją nazwę, dlatego ogłaszamy konkurs!!! Propozycje zgłaszać można do p. E. Milewskiej do końca października. Oczywiście dla zwycięzcy przygotowana jest nagroda – niespodzianka.