X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października 2020 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej  pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! W tym dniu Komisje Egzaminacyjne przepytywały kolegów ze szkoły oraz nauczycieli.

Akcja  okazała się wielkim szkolnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pozostali pracownicy naszej szkoły.
Uczniowie do obchodów przygotowywali się przez cały wrzesień. Wykonywali plakaty, dekoracje z elementami tabliczki mnożenia, którymi ozdobili korytarze szkolne i gazetki klasowe. Bawili się w matematyczne zabawy. Na lekcjach matematyki aktywnie przypominali sobie mnożenie liczb, na zajęciach świetlicowych korzystali z edukacyjnego portalu matematycznego. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w całej społeczności szkolnej wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .WMTDAY to wspaniała forma łączenia edukacji matematycznej z zabawą, budzenie współzawodnictwa oraz integracja zespołów klasowych.

Film - x Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia