Konstytucja 3 Maja, Dzień Ziemi

W ostatni dzień kwietna odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W akademii wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęła się krótka inscenizacja podczas której uczniowie przypomnieli wszystkim w sposób zrozumiały co to jest Konstytucja i co znaczy dla każdego Polaka oraz jak w należyty sposób traktować flagę narodową.

Po zakończeniu akademii związanej z Dniem 3 Maja przenieśliśmy się w inną tematykę.

W związku z obchodzonym kilka dni wcześniej Dniem Ziemi, uczniowie klasy 4, 5 i 6 za pomocą wierszy przypomnieli jak ważna jest dla nas wszystkich nasza planeta – Ziemia, jak ją szanować oraz jak dbać o jej czystość. Przecież to od nas zależy jak Ziemia wygląda teraz i jak będzie wyglądała w przyszłości…

Część artystyczna uzupełniona była pięknymi pieśniami patriotycznymi oraz piosenkami ekologicznymi.