Wigilia szkolna

"Daj Nam Boże Dziecię, pokój na tym świecie"

Dnia 22 grudnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole coroczna Wigilia. Jest ona okazją nie tylko do pokazania umiejętności naszych podopiecznych, ale także jedną z niewielu do integracji wszystkich rodziców, mieszkańców wsi, jej władz a także nauczycieli.

Po przybyciu wszystkich zaproszonych gości, wśród których znalazły się rodziny młodych aktorów, władze gminy Lisia Góra na czele z Panem Wójtem Arkadiuszem Mikułą, Sołtys Kobierzyna Pan Ryszard Witek, przedstawiciele Stowarzyszenia „Małe Jest Dobre” oraz sponsorzy nastąpiło zgaszenie świateł. Rozbrzmiała wtedy nostalgiczna melodia kolędy i wśród blasku świec zostały rozegrane Jasełka w wykonaniu uczniów całej szkoły. Zebrani goście oglądając przedstawienie mieli możliwość na nowo przeżywać razem z aktorami narodziny Jezusa. Wydarzeniom rozgrywającym się przy Betlejemskiej Szopce towarzyszyło kolędowanie przy akompaniamencie gitary i skrzypiec, w które mógł się włączyć każdy, komu tylko udzielił się świąteczny nastrój. Na zakończenie przedstawienia przez przewodniczącego naszej szkoły została przeczyta Ewangelia opowiadająca o narodzeniu naszego Zbawiciela dwa tysiące lat temu. A żeby tradycji stało się zadość po przepięknym przedstawieniu zabrała głos Pani Dyrektor Krystyna Bajorek aby przywitać przybyłych gości i rozpocząć wśród dźwięków kolęd pełne radości łamanie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń, po którym nastąpił symboliczny poczęstunek wśród wesołych i gwarnych rozmów.

To nie był jednak koniec wrażeń tego wieczoru. Została bowiem do rozwiązania jedna kwestia. Wraz z udziałem rodziców i nauczycieli został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bombkę. Pomimo tego, że został wyłoniony zwycięzca żadne z uczestników nie mogło czuć się pokrzywdzone, bowiem dla każdego znalazł się choć drobny upominek wynagradzający trud włożony w wykonaną pracę.

I tak oto po krótce rozpoczęliśmy tegoroczne świętowanie jednego z najważniejszych świąt nie tylko kościelnych, ale także tych dzięki którym możemy choć na chwilę przystanąć i docenić jak wielką siłą jest ciepło rodzinnego ogniska.