Zdrowa żywność w przedszkolu

Ładna buzia nie jest blada, gdy owoców dużo zjada.

Dnia 18 listopada 2015 roku w naszym oddziale przedszkolnym znowu gościła zdrowa żywność. Propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, a tym bardziej zdrowego odżywiania jest sprawą priorytetową w ówczesnym świecie. Dlatego też  tego dnia zadaniem przedszkolaków było przyniesienie ze sobą do przedszkola tacek, fartuszków i noży.

Zajęcia rozpoczęły się od zawiązania kucharskich fartuszków, i położenia na stolikach tacek wraz z nożami. Następnie dzieci udały się do łazienki żeby umyć swoje rączki i móc bez obaw przystąpić do pracy. Po powrocie do sali na każdej ławce pojawiło się mnóstwo owoców – banany, ananasy, brzoskwinie, kiwi, jabłka, gruszki, śliwki, pomarańcze i winogrona. Zadaniem wszystkich przedszkolaków było pokrojenie ich na małe kawałki. Na pięknych, małych twarzyczkach było widać zaangażowanie i skupienie na tym co robią, ale też ogromną radość i satysfakcje.

Po wspólnej pracy pełnej radości i gwarnych rozmów, wszystkie pokrojone na małe kawałki owoce trafiły do jednej miski, gdzie zostały wymieszane a z nich powstała przepyszna i kolorowa sałatka owocowa. Jednak przed przystąpieniem do degustacji efektów wspólnej pracy zadaniem przedszkolaków było posprzątanie swoich miejsc pracy. Dopiero po wytarciu stolików wszystkie dzieci wspólnie usiadły i zajadały się słodką bombą witaminową.

„Chcesz być zdrowy jedz owoce

bo owoce dobra rzecz

jeśli będziesz jadł codziennie

dobre zdrowie będziesz mieć.

Jabłko, gruszkę czy banana

zjadaj sobie co dzień z rana

do obiadu soczki bierz

by do nauki siły mieć

A gdy będziesz trochę chora

to cytrynkę zjedz z wieczora.

Jedz owoce więc codziennie

i pamiętaj by je myć