Jak się robi budyń…

Kontynuując tematykę zdrowego żywienia, dnia 6 listopada 2015 roku w oddziale przedszkolnym powstawał budyń. Na każdym etapie przygotowań przedszkolaki brały czynny udział. Wlewali do garnka mleko, rozrywali saszetki z budyniem oraz wsypywali je do mleka i mieszali żeby powstała gładka konsystencja. Następnie dzieci z niecierpliwością czekały na gotowy budyń i w między czasie zgadywały jaki kolor będzie miał przygotowany wspólnymi siłami deser. Ponadto najmłodsi wymieniali jeszcze, co można przyrządzić za pomocą mleka.

W efekcie wspólnej, ciężkiej pracy powstały dwa garnki słodkiego przysmaku: biały, czyli śmietankowy i czarny, czyli czekoladowy. Kwintesencją całych zajęć praktycznych było smakowanie naszego przysmaku, a dowodem jakości była dziecięca chęć dokładki i uśmiechy na buźkach.