Konkurs recytatorski dla uczniów klas 0-III

„  By bezpiecznym być na drodze.. noś odblaski na swej nodze !”

Dnia 27.10.2015 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego  „ Bądź bezpieczny na drodze” organizowanego w ramach programu „ ODBLASKOWA SZKOŁA”. Celem całej akcji zainicjowanej przez nauczycielkę matematyki  Monikę Błoniarz – Pobiegło było rozbudzenie świadomości dzieci o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, czy to pieszo, czy rowerem, czy w jakikolwiek inny sposób i wynikających z tego zagrożeniach.

W konkursie udział brały klasy najmłodsze 1-3 oraz oddział przedszkolny. Jury wraz z publiką wysłuchało w sumie 22 uczestników: dziewięciu z oddziału przedszkolnego, dwie dziewczynki z klasy pierwszej, ośmioro uczestników z klasy drugiej oraz trzy dziewczynki z klasy trzeciej. Poziom całego konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, uczestnicy zadbali także o rekwizyty do swoich występów i prawidłową intonację głosu w celu podkreślenia rzeczy najbardziej istotnych w swoich wierszach, nie zabrakło także twórczości własnej wśród zdolnych uczniów kobierzyńskiej szkoły.

Po burzliwych obradach jury, w skład, którego wchodziły:

- dla oddziału przedszkolnego: Pani Dyrektor Krystyna Bajorek, Monika Błoniarz – Pobiegło oraz Edyta Kiełbasa

- dla klas 1-3: Pani Dyrektor Krystyna Bajorek, Monika Błoniarz – Pobiegło oraz Katarzyna Chmura;

Ogłosiło wyniki:

- dla oddziału przedszkolnego:

Miejsce I: Joanna Nędza.

Miejsce II: Antonina Motyka.

Miejsce III: Kacper Schab.

- dla klas 1-3:

Miejsce I: Nadia Kosiba – klasa 1

Miejsce II: Konrad Kacer – klasa 2

Miejsce III: Weronika Białas – klasa 3

- nagrody specjalne za twórczość własną:

Weronika Białas – klasa 3

Karolina Setlak – klasa 3

Stokrotne dzięki dla rodziców za czas poświęcony i za przeglądniecie niejednej strony w celu znalezienia wiersza, dla swego dziecięcia. Stokrotne dzięki także dla jury za pokonanie całkiem stromej góry i wyłonienie spośród tylu uczestników bardzo zdolnych diamencików. A na koniec, na zachętę niech nagrody stanowią przynętę do brania udziału w innych konkursach z szerokim uśmiechem na ustach.

Zapraszamy do oglądnięcia filmików:

- Przedszkolaki i zerówka

- Klasy I - III