Na straganie...

Aby być silnym i zdrowym trzeba jeść dużo owoców i warzyw..

Grupa przedszkolna z racji trwania przepięknej jesieni, poznaje  wielozmysłowo przyniesione przez nią dary. Pomaga to dzieciom przyswoić elementarne dla nich informacje niezbędne w toku dalszej edukacji.

Od początku roku szkolnego, dzieci z pomocą rodziców przynoszą wiele wartościowych przede wszystkim w witaminy produktów.  Dzięki temu, w naszej sali z nieocenioną pomocą i udziałem dzieci powstał już sok jabłkowy, który dzieci wypiły ze smakiem.

Idąc za ciosem, nauczycielki - Katarzyna Chmura i Kinga Gromniak postanowiły przybliżyć najmłodszy przedstawicielom naszej szkoły niebagatelny wpływ warzyw na ich zdrowie. W tym celu dzieci do przedszkola przyniosły marchewki, pietruszki, buraki, pomidory, ziemniaki, przeróżne dynie, paprykę a nawet selera i pora, zaś nauczycielki zatroszczyły się by przybliżyć dzieciom także takie warzywo jak brokuł.

Pewnego październikowego poranka, po pysznym i zdrowym śniadaniu, dzieci siedząc w kółeczku usłyszały znanyjuż wszystkim dorosłym wiersz „Na straganie..” . Następnie poproszone o to, położyły na jednym stoliku wszystkie przyniesione ze sobą warzywa, z których powstał piękny klasowy stragan.

Kolejnego dnia, dzieci wraz z nauczycielkami obierały wszystkie warzywa, wąchały je, smakowały i konfrontowały ze sobą swoje spostrzeżenia.

Ale na tym nie koniec… z przepięknych i jak się okazało przepysznych i zdrowych jarzyn powstała „zupa shreka” … Gęsta, zielona i jak się okazało nawet jadalna potrawa, która zachęciła do jedzenia nawet niejadków, a jej zapach przywołał do przedszkolnej sali całą słoneczność szkolną włącznie z gronem pedagogicznym.

Wszyscy z uśmiechami na twarzach zajadali zielony wytwór działań, a jedno jest pewne… dzieci po tych zajęciach dobrze wiedzą, że aby być silnym i zdrowym trzeba jeść dużo owoców i warzyw..