Wycieczka do Policht

29 września 2015r.

Dnia 29 września 2015 roku uczniowie i przedszkolaki Szkoły Podstawowej w Kobierzynie wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę krajoznawczą do Policht. Znajduje się tam Ciężkowicko Rożnowski Park Krajobrazowy obejmujący najcenniejsze pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym fragmenty zachodniej części Pogórza Ciężkowickiego.

Uczniowie wraz z Panem przewodnikiem przeszli leśnym szlakiem „Polichty – Sucha Góra” dystans blisko 2km uzupełniając swoją wiedzę na temat roślin charakterystycznych dla Polski i województwa małopolskiego, wód oraz zwierząt. Pan Piotr chętnie odpowiadał na częste pytania dzieci dotyczące tego co mówi, ale także tego co dzieci zdołały dostrzec na trasie. Duże zainteresowanie wśród dzieci budził zbiornik wodny a w nim, niespotykane wcześniej organizmy i zwierzęta. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, dotknąć ale przede wszystkim doświadczyć całego dobrodziejstwa, jakie niesie za sobą las, rośliny i zwierzęta, które w nim żyją a także cały związany z miejscem klimat.

Po uzupełnieniu zasobów swojej wiedzy, wszyscy powrócili do miejsca, z którego rozpoczęła się podróż. W altanie czekał już rozpalony grill. W trakcie pieczenia się kiełbasek i stygnięcia herbaty, dzieci mogły wykorzystać czas wolny na wspólną, swobodną zabawę i integrację na  świeżym powietrzu. Po zakończonym posiłku, wszyscy udali się leśną ścieżką do autobusu.