Apel z okazji Dnia Ziemi

"Z energią zmieńmy źródła"

Światowy Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzono 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska naturalnego. Co roku tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są tego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska. Każdy z nas powinien zastanowić się, jaka jest nasza rola w ochronie przyrody w najbliższej okolicy.

W związku z tym 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Apel przygotowały i przedstawiły dzieci z klas V - VI pod kierownictwem pani Beaty Prosowicz nauczycielki przyrody. Na apelu widzowie mogli zaobserwować jak przyroda radzi sobie z zagrożeniami wytworzonymi przez naturę. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać. Zaprezentowały różne scenki, w których pokazały jak segregować śmieci do przygotowanych kolorowych pojemników, ilustrujących szkło, papier i plastik. Piosenki, plakaty oraz pokaz mody miały na celu  propagowanie  postaw i zachowań  ekologicznych.

W tym dniu ogłoszono również wyniki konkursu ekologicznego pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”.

Reasumując obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.