Lekcja otwarta w przedszkolu

"Strażnicy przyrody"

Dnia 16.04.2015 r w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na zajęciach poruszyliśmy temat: „Strażnik przyrody”.

Dzieci zajmowały się ekologią, a dokładniej segregacją śmieci. Przedszkolaki poznały zagrożenia dla środowiska przyrodniczego wynikające z zaśmiecania go i dowiedziały się, co należy zrobić, aby zmniejszyć ilość odpadów. Spotkanie rozpoczęło się teatrzykiem ekologicznym pt. „Dobre rady na złe odpady” z udziałem rodziców. Potem dzieci brały udział w różnych zabawach dydaktycznych zapoznając się z pojęciem „Recykling”. Utrwaliły kolorystykę kontenerów na odpady i samodzielnie dokonały segregacji śmieci ze względu na materiał z jakiego są wykonane jednocześnie przeliczając je. Na zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami wykonały „Ekologiczne kosze”. Spotkaniu towarzyszyło dużo radości i uśmiechu.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wspólną zabawę.