Święto Niepodległości!!

"Jedna jest Polska, jak Bóg Jeden  w niebie...

Wszystkie me siły składam jej w ofierze..."

12.11.2014r.o godz. 10.30 uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akademii z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W krótkim montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez panią Annę Goławską, Edytę Kiełbasę i Magdalenę Sieroń czniowie klasy 5 zwrócili uwagę jak wielkie znaczenie dla Polaków miało to wydarzenie i jak wiele musięli Polacy wycierpieć, by po n123 latach niewoli cieszyć się znowu wolnym i niepodległym krajem. Podsumowaniem spotkania był film o tematyce patriotycznej. Podczas projekcji dzieci poznały historię naszego hymnu narodowego i godła Polski, utrwaliły wiedzę na temat zasad zachowania się podczas uroczystości państwowych.

Akademia była lekcją historii, podczas której uczniowie uświadomili sobie czym jest patriotyzm i co to znaczy być prawdziwym Polakiem, dla którego losy Ojczyzny są priorytetem.