3 Maj 2014

„ Dniu trzeci maju,

Dniu nam święty

Hołd ci należy nieść.

Choć dziś narodu cel wytknięty,

Pamięci twojej cześć!”

6 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 maja.

W krótkim montażu słowno- muzycznym uczniowie z klasy VI pod kierunkiem pań: Moniki Wojtanowskiej i Anny Goławskiej starali się uświadomić młodszym kolegom i koleżankom jak wielkie znaczenie dla narodu polskiego miał ten ważny dokument jakim była konstytucja, chcieli wskazać na symbole polskości, o których niejednokrotnie się zapomina. Jednym z nich był taniec ‘ polonez”, który uczniowie z klasy VI wzorowo zatańczyli wywołując na twarzach oglądających zachwyt i podziw oraz dowód uznania.

Cała akademia była świetnym dowodem na to, jak bardzo ważne jest wychowanie patriotyczne w szkole, dzięki któremu wzbudza się w młodych pokoleniach wdzięczność i szacunek dla potomnych oraz rozbudza się poczucie przynależności do swego kraju.