Dzień parasola

Dzień parasola – to okazja do zapoznania się z historią powstania tego przedmiotu. Podczas dnia nasze dzieciaki miały możliwość nauki właściwego posługiwania się parasolem, a również uczestniczenia w zabawach z jego użyciem.

Chyba nie ma na świecie osoby, która chociaż raz w życiu nie korzystała z parasola. Wbrew pozorom, pierwszy parasol powstał w kraju, w którym deszcz pada bardzo rzadko, a mowa tu jest o Egipcie. Do Europy przybył za sprawą Greków, a początkowo służył do ochrony nie przed deszczem, ale przed słońcem. Nie bez powodu, w większości krajów jego nazwa oznacza właśnie cień, czy ochronę przed słońcem.  Początkowo parasol był dobrem, na który nie wszystkich było stać, korzystali z niego zamożni ludzie – był symbolem luksusu. Dopiero w XVIII wieku, parasol stał się przedmiotem popularnym, z którego początkowo korzystały kobiety. W raz z upływem lat, zmienił także swoje zastosowanie, i z przedmiotu chroniącego przed słońcem, zmienił się w znany dzisiaj wszystkim przedmiot do ochrony przed deszczem.