Dzień Poczty Polskiej

18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej zwane także Dniem Listonosza. Przy tej okazji dzieciaki z naszej szkoły zostały zapoznane ze specyfiką pracy tej grupy zawodowej. Przybliżone zostały im takie pojęcia jak: list, pocztówka, znaczek, paczka, klaser. Dzieci poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Poznały logo poczty oraz zobaczyły różne przekazy pocztowe. 6 października odbyła się wycieczka na „Pocztę” w Lisiej Górze. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta na poczcie była dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za przekazaną wiedzę, spotkanie w  miłej atmosferze wręczyły Pani Kierownik „Dyplom Podziękowania”. Wychodząc z urzędu każde dziecko dostało pocztówkę, która zostanie wysłana z  życzeniami od każdego dziecka do rodziców. Dziękujemy Pani Kierownik za miłe i sympatyczne spotkanie.