Spotkanie z Panią pielęgniarką.

Dnia 18 października jest wspomnienie św. Łukasza patrona służby zdrowia.
Z tej okazji w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy dwie Panie pielęgniarki, które pięknie opowiedziały naszym najmłodszym, jak wygląda ich praca.
Każda z Pań pracuje z dziećmi w innym wieku i pomimo tego, że wykonują ten sam zawód, zakres ich obowiązków jest nieco inny.
Jedna z Pań pracuje na oddziale neonatologii - opiekuje się tam najmłodszymi dziećmi, które przyszły na świat i potrzebują specjalistycznej opieki. Druga z Pań współpracuje z dziećmi na oddziale zakaźnym, gdzie stan ich zdrowia jest różny, w zależności od rodzaju choroby, a wiele z nich przeżywa niełatwe chwile. Na koniec Panie pielęgniarki pokazały naszym najmłodszym uczniom jak powinno wyglądać udzielenie pierwszej pomocy.
Dziękujemy cudownym Paniom pielęgniarkom: Pani Agnieszce Ziębie i Pani Katarzynie Litworni za przybycie do naszej placówki i scharakteryzowanie naszym uczniom specyfiki swojej pracy.