Góra grosza

W dniach od 25 listopada do 6 grudnia w naszej szkole i przedszkolu przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”.

Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Nasz Samorząd Szkolny we współpracy z nauczycielem – opiekunami  Samorządu- utworzyli komisję Góry Grosza, która czuwała nad sprawnym przebiegiem zamierzonych działań. Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim uczniom, przedszkolakom i rodzicom poprzez rozwieszenie plakatów oraz ogłoszenie akcji klasom i grupom przedszkolnym. Zebrane pieniądze zostały policzone i posegregowane. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła wszystkim wiele zadowolenia i satysfakcji.

W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły i grupy przedszkolne. Najwięcej pieniążków uzbierał uczeń klasy 4 – Jakub Bieś, za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Zabraszamy do galerii