Prelekcja o bezpieczeństwie

5 września 2013 roku naszą szkołę odwiedzili policjanci. Najpierw spotkali się z przedszkolakami, a potem z uczniami klas I-III. Podczas krótkiego spotkania z naszymi najmłodszymi panowie policjanci mówili o bezpieczeństwie podczas spacerów, wyjazdów z rodzicami. Zwrócili też uwagę na poprawne przechodzenie przez jezdnię. Ostatnim punktem pogadanki z maluchami był pokaz radiowozu.

Kolejną grupą, z która rozmawiali policjanci byli uczniowie klas IV-VI. W trakcie tego spotkania policjanci przypomnieli uczniom jak bezpiecznie poruszać się po jezdni, nie tylko pieszo, ale też na rowerze, zwrócili uwagę na konieczność noszenia kamizelek odblaskowych lub innych elementów odblaskowych, zwłaszcza w czasie nienajlepszych warunków pogodowych.

Podczas trwających kilkanaście minut prelekcji policjanci starali się uświadomić uczniom jak ważne jest ich bezpieczeństwo w domu, w szkole, na chodniku, na jezdni. Policjanci zachęcali tez dzieci, by baczniej przyglądały się swoim rodzicom, nakłaniając ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a także do prawidłowego przewożenia swoich dzieci.