Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2021-02-24

Imieniny: Boguty, Bogusza

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1483753
  • Do końca roku: 310 dni
  • Do wakacji: 121 dni


Działania profilaktyczne

Szanowni Państwo,
w związku z komunikatem Kuratorium Oświaty w Krakowie odnośnie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 prosimy o zapoznanie się z informacjami w dalszej części wiadomości.

Prosimy, by w trosce o zdrowie Państwa dzieci i innych nie posyłać do szkoły dzieci, które są przeziębione, mają gorączkę czy źle się czują. W okresie wysokiej zachorowalności, powoduje to szybkie przenoszenie wirusów na inne dzieci i pracowników szkoły.
 

  Dzieci to baczni obserwatorzy i chętnie przejmują od nas, dorosłych prawidłowe zwyczaje w postępowaniu. Toteż bądźmy ich wzorcem i przekazujmy takie zwyczaje, jak np. kontrolowanie czystości własnego ubrania, zmianę obuwia wyjściowego na domowe, zmianę bielizny dziennej na nocną, wykonywanie zabiegów oczyszczających po zakończeniu prac domowych, mycie rąk przed jedzeniem i po wyjściu z toalety.
 

   Jeżeli planują Państwo wyjazdy za granicę z uczniami – bezwzględnie należy zapoznać się z komunikatami zamieszczanymi na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/. Jest to szczególnie ważne w przypadku planowania wyjazdów  m.in. do Włoch. Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, nie zaleca się między innymi podróżowania do Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) oraz innych krajów.
 

  Ponadto na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczony jest komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

Galeria