Święto Niepodległości Polski

Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa

13 listopada 2012 r. w naszej szkole uczczono Święto Odzyskania Niepodległości. Z okazji 94 rocznicy odbył się uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska.

Uczniowie w tym dniu przyszli w strojach galowych dodatkowo ozdobionych biało-czerwonymi kotylionami, co podkreśliło jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.
W tym szczególnym dniu skłaniającym do refleksji na temat patriotyzmu uczniowie pod opieką pań – Anny Goławskiej i Barbary Czaja przygotowali montaż słowno - muzyczny pełen pięknych, wzruszających patriotycznych pieśni, przywracających pamięć o bohaterach narodowych. Ten dzień był dla naszych uczniów wyjątkową lekcją historii wzmacniającą poczucie tożsamości narodowej i nauki szacunku wobec polskości.