"Odblaskowa szkoła" na finiszu

Miesiąc wrzesień i październik  w naszej szkole poświęcone były szczególnej trosce

o bezpieczeństwo uczniów.

W tym celu zorganizowaliśmy spotkanie z policjantem  Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który przeprowadził z uczniami pogadankę, zaopatrzyliśmy wszystkich uczniów szkoły w kamizelki i odblaski oraz monitorowaliśmy korzystanie z nich w drodze do i ze szkoły. Zagadnieniom  bezpieczeństwa na drodze poświęciliśmy  szereg zajęć szkolnych, jak również zajęcia dodatkowe. Uczniowie uczyli się zasad przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach pieszo i rowerem, w ciągu dnia i po zmroku, udzielania pierwszej pomocy. Akcentem kończącym akcję „Odblaskowa szkoła” było podsumowanie ogólnoszkolnych konkursów: wiedzowego i plastycznego.

Oto wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny:
„Bądź widoczny na drodze”, kl. I-III

I miejsce: Szymon Nytko, kl. III

II miejsce: Sebastian Czerwiński, kl. III

III miejsce: Jakub Libirt , kl. III

Konkurs na makietę ruchu drogowego, kl. IV-VI

I miejsce ex aequo: Barbara Kucaba,
                             Bartłomiej Wieczorek i Dominik Gaweł

Konkurs wiedzowy:

Kategoria kl. I:
I miejsce: Krzysztof Rhein

Kategoria kl. III:
I miejsce: Szymon Nytko
II miejsce: Jakub Bieś
III miejsce ex aequo: Jakub Libirt
                               Sebastian Czerwiński

Kategoria kl. IV- VI:

I miejsce: Barbara Kucaba, kl. V

II miejsce: Klaudia KIeć kl. V

III miejsce: Piotr Sak , kl.V

Udział w akcji „Odblaskowa szkoła” dawał możliwość wskazania całemu społeczeństwu, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, zaś rodzice i inne organizacje  wspierają ją w tym działaniu.

Zapraszamy do galerii.