Przedszkolaki robią znaki!

Teraz każdy dobrze wie jak bezpiecznie chodzi się!

Zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz uwrażliwienie ich na zagrożenie wynikające z niewłaściwie zorganizowanych zabaw powinno być celem każdego nauczyciela przedszkolaków.

Dlatego też przedszkolaki również włączyły się do akcji „ Odblaskowa szkoła”. Wykonały znaki drogowe malując je kredkami i wyklejając plasteliną. W ten sposób pani przedszkolanka starała się przekazać dzieciom informacje o znakach drogowych i bezpiecznym poruszaniu się po drogach i ulicach. Podczas rozmów, zabaw ruchowych i innych sytuacji dzieci miały możliwość wzbogacić zasób wiadomości, a także poszerzyć swoje zainteresowania zasadami ruchu drogowego. Nadrzędnym celem było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, noszenia odblasków oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia, jakie wynikają z niewłaściwie zorganizowanych zabaw.