Wycieczka do Krasiejowa

Dnia dziesiątego października uczniowie naszej szkoły odwiedzili Jura Park Krasiejów. To wyjątkowe miejsce, a spotkanie z Dinozaurami było dla dzieci niesamowitą przygodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy wizytą w jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, gdzie poznaliśmy proces narodzin naszej planety Ziemi. Następnie czekał nas spacer po ścieżce dydaktycznej, na której znajdowało się niemal 250 naturalnej wielkości przedstawicieli świata dinozaurów. Po drodze zobaczyliśmy jeszcze Pawilon Paleontologiczny, który jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie można, stąpając po szklanej powierzchni, przejść nad stanowiskiem paleontologicznym. W Prehistorycznym Oceanarium czekała nas potężna dawka emocji podczas spotkania z prehistorycznymi gadami morskimi -  wszystko odbywało się w głębi trójwymiaru. Mieliśmy również okazje posłuchać wykładu na temat roli ognia w życiu człowieka dawniej i dziś. Bardzo dokładnie zostały omówione sposoby jego pozyskiwania. Krasiejów to nie tylko zwiedzanie ale również okazja do beztroskiej zabawy. Czas wolny uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie wykorzystali bawiąc się na placach zabaw, na terenie parku rozrywki. Po całym dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale uśmiechnięci, z nową wiedzą i doświadczeniem wróciliśmy do swoich domów.