Spotkanie z policjantem i strażakiem.

Kolejny dzień przedszkolnych zmagań był pełen wrażeń. Dzis nasze przedszkolaki poznały dwa zawody, bez których ciężko by było czuć się bezpiecznie na co dzień. Pierwszym z nich był strażak. Wybraliśmy się do przyszkolnej remizy, żeby tam spotkać się z Panami strażakami i posłuchać, co mają do powiedzenia na temat swojej pracy. Pokazali nam stroje strażackie, specjalne kaski i buty, których używają na akcjach. Mogliśmy również zobaczyć wóz strazacki, wsiąść do niego i posłuchać strażackich syren. Drugim spotkaniem jakie mogliśmy tego dnia doświadczyć, było spotkanie z funkcjonariuszem policji, który opowiedział nam o rodzajach policjantów, o tym na czym polega jego praca, pokazał również najważniejsze atrybuty policjanta. Dowiedzieliśmy się także, jak zachowywać należyte bezpieczeństwo na drodze i co robić w sytuacjach zagrożenia. Oba te spotkania były dla nas wszystkich bardzo emocjonujące, bo mogliśmy bliżej poznać osoby wykonujące tak ważne dla wszystkich zawody.