Wtorek, 2017-11-21

Imieniny: Janusza, Marii

Królestwo Koziołka Matołka - Pacanów

Dnia 16 października 2017 roku, prawie wszyscy uczniowie naszego przedszkola, wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Pacanowa. Po królestwie Koziołka Matołka oprowadzały nas bajkowe postaci pomagając nam zagłębiać tajemnice świata bajek. Nie zabrakło wielu atrakcji, takich jak: podróż tajemniczym pociągiem przez morza, oceany aż po podróż w kosmos, poszukiwanie klucza do bram Tajemniczego Ogrodu, zwiedzanie królestwa Calineczki, prywatny seans w sali kinowej Koziołka Matołka, a na końcu zagłębianie tajemnic smoczej jamy z magicznymi lustrami. Zwieńczeniem wycieczki był spektakl w małym teatrze pt. „Mała Syrenka”, który był odgrywany przez lali kukiełkowe. Tego dnia pogoda pozwoliła nam również na poznanie w pacanowskim Centrum Bajek cudownego ogrodu, w którym mieszkają różni bohaterowie znani nam z ekranów. Pobyt w Pacanowie został zwieńczony pamiątkowym zdjęciem z ulubieńcem dzieci – Koziołkiem Matołkiem i z uśmiechami na twarzy i głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do domów.