Małopolska Noc Naukowców - Tarnów 2016r.

Gry, zabawy, konkursy, pokazy, warsztaty, wykłady, prezentacje – program tegorocznej MNN „pęka w szwach” od atrakcji. Każdy ciekawy świata bez problemu znajdzie w nim coś dla siebie, gdyż w organizację przedsięwzięcia włączyły się niemal wszystkie jednostki organizacyjne działające w ramach PWSZ oraz kilkunastu sprawdzonych partnerów.

- Matematycy poszukają odpowiedzi na pytania „czy można chodzić po wodzie”, „czy umiesz pokonać samego siebie”, ekonomiści zaproszą do licznych konkursów i zabaw z nagrodami, pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska wygłoszą wykłady pomagające zrozumieć świat, zaproszą do udziału w warsztatach, prezentacjach, czy projekcjach. Graficy z Instytutu Sztuki zaprezentują wystawę studenckich prac, poprowadzą warsztaty artystyczne .

To jednak nie koniec. - Atrakcji jest w sumie kilkadziesiąt – dla miłośników robotów, nowoczesnych technologii, medycyny, wychowania fizycznego, sztuki, dziedzin humanistycznych w tym m.in. języka polskiego oraz języków obcych, czy doświadczeń chemicznych.

W dniu 30 września 2016r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się do Tarnowa w poszukiwaniu odpowiedzi na wyżej wymienione pytania.